2043/240
Flamsk barok fad af messing, ottesidet, drevet og ciseleret med bladværk og perlestaf, i spejlet fornem kvinde med vifte. 17. årh. Diam. 39 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere ældre reparationer/lodninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag