2104/906
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“L'inconditionnement humain”, 1970. Sign. Alechinsky, e.a. Litografi i farver. Lysmål 62×99.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Papiret har flyttet sig under rammen.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag