1709/15
O. D. Ottesen (f. Broager 1816, d. Frederiksberg 1892)
Opstilling med roser, primula og hyacinth i vase. Sign. O.D. Ottesen. Olie på lærred monteret på plade. 24×19.
Proveniens: BR auktion 786, april 2008, nr. 129.
Retoucheringer langs kanterne.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag