1512/178
Albert Wang (f. Horsens 1864, d. Hellerup 1930)
Solnedgang. Sign. A. Wang 19. Olie på lærred monteret på masonit. 32×54.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 16. marts 2015
Vurdering
Hammerslag