896/163
Et par Altona Rokoko spejle i rammer af guldstafferet nøddetræ, fliget top og bund, udskåret med rocailler og kæmninger. 18. årh.s midte. H. 86 cm. W. 50 cm. (2)
Proveniens: Avening Court, Gloucestershire.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler og varia samt Avening Court, del II, 16. september 2020
Vurdering
Hammerslag