1805/572
Erik Buck (f. 1923, d. 1982)
Et par barstole med stel af palisander. Sæder betrukket med sort skind. Model OD 61. Udført hos Oddense Maskinsnedkeri. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud