Johann Jörgen Nicolaus Voss (f. Genin v. Lübeck 1774, d. 1828)
En herre i en døråbning, holdende en dåse. Sign. Voss. Olie på lærred. 39×31.
Proveniens: Tidligere i Carl Walter Thomsens samling.
Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
15 bud