2131/1135
Halsring af 18 kt. guld prydet med talrige polerede grønne turmaliner. Diam. ca. 12,5 cm. Vægt ca. 42 g.
Original æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. To guldstave mangler. En turmalin er knækket.
Smykker og Fashion, 4. august 2021
Vurdering
Hammerslag