2031/542
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
Jørgen Ditzel (f. Frederiksberg 1921, d. København 1961)
“Ring chair”. Et par lænestole med stel af valnød, betrukket med brunt skind. Designet 1958. Udført og mærket hos Getama, 2018. (2)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||