2203/66
Guanyin. Figur af patineret og guldbronzeret messing, siddende på dobbelt lotustrone med krone og smykker. Forseglet. 19. årh. H. 35.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. januar 2022
Vurdering
Hammerslag