2023/715
Arne Ingdam (f. 1922, d. 2002)
Figur af glaseret stentøj modelleret i form af kattedyr med unge. Dekoreret med brune og blå glasurer. Stemplet monogram, Ingdam, Denmark. H. 23,5. L. 24.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag