2023/​715

Arne Ingdam (f. 1922, d. 2002)

Figur af glaseret stentøj modelleret i form af kattedyr med unge. Dekoreret med brune og blå glasurer. Stemplet monogram, Ingdam, Denmark. H. 23,5. L. 24.

Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK