Theo Wolvecamp (f. Hengelo 1925, d. 1992)
Komposition, 1958. Sign. Wolvecamp. Tusch på papir. Lysmål 46×57.
Udstillet: “Cobra”, Musée d'Art Moderne et d'Art Contemporain, Liege 1993. Udstillet: Cobra museum voor moderne kunst, Amstelveen 1996. Proveniens: Hidrørende fra Karel van Stuijvenbergs samling.
Moderne malerier og grafik, 5. marts 2014