2412/​284

Delft vase af fajance, dekoreret i mangan og blåt med kineserier. Senere monteret som bordlampe. 18. årh. H. ekskl. montering 18.

Mindre kanthak langs fodrand. Mindre overfladeridser. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag