2047/869
Kenneth Arvid Bergenblad (f. Vetlanda 1944)
“Super spider”. Chaiselong med stel af forkromet stål. Sæde, ryg og armlæn betrukket med sort skind. Udført hos DUX. L. 146.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Ben med overflade rust. Skind med pletter, smuds og overfladiske krakeleringer.
Moderne kunst og design, 17. november 2020
Vurdering
Hammerslag
23 bud