2006/329
Russisk ikon med Kristus Pantokrator. 19. årh. Tempera på træ. 31,5×27.
Restaureret. Afslag på kanter. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud