2144/503
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Sommerlandskab. Sign. [utydeligt nederst til vestre] Olaf Rude. Olie på lærred. 65×93.
God original stand med enkelte mindre hårrevner/krakeleringer.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag