12038/​201

Henri Matisse (f. Cateau-Cambrésis 1869, d. Nice 1954)

Komposition. Offset litografi efter tuschtegning, 1936. Tryksign. Trykt og udgivet 1936 i mappen Dessins de Henri Matisse, Edition Cahiers d'Art, Paris. Motiv 25×21. Rammemål 38×29.

Omslaget til mappen medfølger ikke

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag