2139/​613

Harald Engman (f. København 1903, d. sst. 1968)

Udsigt fra Højbro Plads. Sign. Engman 29. Olie på lærred. 36×46.

Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Moderne kunst og design, 28. september 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.200 DKK

(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK