2039/​267

Kande, bakke, to vandglas og konfektskål af blåt glas med forgyldt dekoration. 19. årh. Bakke Diam. 28. Karaffel H. 27,5. (5)

Det ene glas med slibning på kant. Skål med reparation på kant. Slitage på guld.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag