1822/1504
Rococo væglampet af bemalet træ, udskåret med kæmninger og rocailler, midterfelt bemalet med herre i landskab, en lysarm. 18. årh. H. 32.
Ormehuller. Revne i træet. Mindre afslag. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 31. maj 2018
Vurdering
Hammerslag