899/1358
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Caput Mortuum”, 1953. Usign. Oplag 30, nogle usignerede og signerede prøvetryk. Litografi i farver, to delt. Lysmål 118×88.
Litteratur: Van de Loo 127.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020
Vurdering
Hammerslag