2435/528
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Rektangulær bakke af massiv teak. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. 2. B. 26,3. L. 39.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Vurdering