1703/1609
Russisk ikon med fremstilling af helgene monteret i kiot. Tempera på træ. Ca. 1900. Kiot 46×40,5. Ikon 29×35.
Ikon: Intet at bemærke. Kiot: Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Lukker ikke helte til.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag