1539/610
Poul Bjørklund (f. København 1909, d. Rødovre 1984)
“Selvportræt”, 1962. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 51×37.
Moderne kunst og design, 22. september 2015
Vurdering
Hammerslag