2008/658
Tom Krøjer (f. Frederikssund 1942, d. København 2015)
Fire kompositioner. Sign. Tom Krøjer 1948, 40/80 og 40/150. Litografier i farver. Lysmål hver 59×44. (4)
Ét værk med flere fugt pletter. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag