2045/948
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“Mondial”. Fritstående tre-personers sofa betrukket med grå Kvadrat uld. Udført hos Getama. L. 206.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. november 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt