2109/912
Thorald Madsen
Skammel med stel af Cuba mahogni, sæde udspændt med flet. Udført og mærket hos Torald Madsen. H. 44 L. 44,5. B. 36.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Flet med defekter.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
44 bud