1934/50
Gabrielle Debillemont-Chardon (f. Dijon 1860, d. Paris 1957)
Miniatureportræt af en fornem dame i balkjole og roser i håret. Sign. G. Debillemont-Chardon 05. Gouache på ben. Oval. Lysmål 11,5×9.
Minimale afskalninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2019
Vurdering
Hammerslag