2009/310
Marie Sandholt (f. København 1872, d. sst. 1942)
Hus i skoven ved sommertid. Sign. Marie Sandholt, 1899. Olie på plade. 23×20.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
16 bud