2420/555
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-3½-2½”. Standerlampe med stel af kobber, skærmsæt af kobber og flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 130. Diam. 33. (2)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||