1947/​309

Et par kinesiske sko af silke og bomuld med broderi samt hat. 20. årh.s begyndelse. L. sko ydre mål ca. 26 cm. (3).

Fremstår med alders- og brugsslitage. Hat med rifter og huller.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag