1947/309
Et par kinesiske sko af silke og bomuld med broderi samt hat. 20. årh.s begyndelse. L. sko ydre mål ca. 26 cm. (3).
Fremstår med alders- og brugsslitage. Hat med rifter og huller.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag