1334/​887

Rud Thygesen (f. Sæby 1932, d. Rungsted 2019, Møbelarkitekt)

Johnny Sørensen (f. Helsingør 1944, Møbelarkitekt)

“Kongeserien”. Et sæt på seks armstole af mahogni med fransk rørflet ryg, sæder med rødt skind. Udført hos Botium. (6)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Delvist falmet. Defekt flet på to stole.

Moderne kunst og design, 20. august 2013

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK