2414/2015
Forgyldt lommeur. Cylindergang og kroneoptræk. Guilloucheret og emaljeret kasse. Ø 28,5 mm. Broche i samme stil medfølger. 1880–1900.
Lille æske medfølger.
Uret går sporadisk, service påkrævet. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag