2414/​2015

Forgyldt lommeur. Cylindergang og kroneoptræk. Guilloucheret og emaljeret kasse. Ø 28,5 mm. Broche i samme stil medfølger. 1880–1900.

Lille æske medfølger.

Uret går sporadisk, service påkrævet. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Armbåndsure, 3. april 2024

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag