1947/446
Kinesisk fad af porcelæn, dekoreret i underglasur blå med havescene 18.-19. årh. Diam. 32.
Restaureret, har været knækket. Flere kanthak og glasurafskalninger langs kanten.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag