1924/8527
Russisk etui af papier-mâche med lakarbejde, dekoreret i farver, låg med trojka-sceneri. 19. årh. H. 2,3. L. 10,5.
Mindre alders- og brugsslitage, bl. a. mærker, ridser og krakeleringer.
Russisk tema, 13. juni 2019
Vurdering
Hammerslag