2119/529
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Java vrillée”, 1977. Sign. Estève, 83/95. Litografi i farver. Lysmål 68×52.
Litteratur: Prudhomme et Moestrup nr. 84.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag