2446/​285

Vaseformet bordlampe af alabast med monteringer af bronze i form af bladværk, kvindehoveder og havdrenge. Louis XVI stil. 19. årh. H. inkl. skærm 71.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med monteringer uden garanti for skjulte fejl. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Alabastvase med reparation. Enkel bronzemontering på base mangler, men medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?