2419/167
Et par gustavianske armstole af bemalet træ, udskåret med blomster og bladværk. Sverige, ca. 1780. (2)
Købt i 1998 hos Aabenraa Antikvitetshandel.
Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag