2014/244
G. Demange (f. 1865, d. 1945)
“Le Petit Poucet”. Betegnet G. Demange. Figur af bronzeret metal. 19.-20. årh. H. 31.
Slitage på patinering. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag