2014/​244

G. Demange (f. 1865, d. 1945)

“Le Petit Poucet”. Betegnet G. Demange. Figur af bronzeret metal. 19.-20. årh. H. 31.

Slitage på patinering. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag