Ian McKeever (f. Withernsea, England 1946)
“Twelve (G1–2009)", 2008. Sign. og dateret på bagsiden. Gouache på papir monteret på lærred. 60,5×45,5. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Andersson Sandström, Stockholm / Umeå, Sverige (label på bagsiden). Proveniens: Privatsamling, Sverige.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021