2148/​330

Et par store franske armstole af delvist forgyldt træ. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. (2).

Stel med brugsslitage. Den ene stol med mindre skader på bagsiden. Ødelagt betræk.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag