2415/​196

Antagelig fransk krus af glas, let konisk form på bredt fodstykke, slebet med hellebardist stående med banner og navnet Kossinier. Svungen hank.18. årh. H. 18 cm.

Aldersrelaterede spor, blærer. Slitage på fodstykke.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK