2109/28
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Gårdeksteriør med en kvinde og en dreng. Sign. Hans Smidth. Olie på lærred. 45,5×29,5.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Revne i lærredet.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag