2109/267
Et par franske amforaformede prydvaser af porcelæn, med låg og hanke af bronze, sider dekoreret i farver og guld med amorøse scenerier og landskab. Signeret R. Daurat. Ca. 1900. H. 41 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
33 bud