1747/54
C. F. Sørensen (f. Samsø 1818, d. København 1879)
Det gamle tårn på Frederiksø ved Bornholm. Utydelig signatur. Dateret 9 Mai 1848. Olie på papir monteret på malepap. 16,5×29.
Enkelte mindre afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag
27 bud