1619/​2122

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

Sæt på 12 små, dråbeformede lysestager af forsølvet metal med lille lystylle. Stemplet JHQ, Dansk Designs Denmark. H. 5,8. Lystylles indv. diam. 0,7 cm. Enkelte æsker medfølger. (12)

Almindelig brugsslitage.

Quistgaard, 10. maj 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK