2138/658
Jacques Villon (f. Damville 1875, d. Puteaux 1963)
Komposition, efter maleri og “Gul aksent”. Sign. Jacques Villon, hhv. 117/150 og 79/210. Litografi og radering i farver. Lysmål 49×56 og 42×58. (2)
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag