1709/6012
Bete maske. Udskåret sortpatineret træ. Elfenbenskysten 20. århundredes første halvdel. H. 21 cm.
Proveniens: Gammel dansk privatsamling.
Etnografica, 2. marts 2017
Vurdering
Hammerslag