2447/975
Lænestol med ben af bejdset bøg. Sæde, sider, ryg og nakkepude betrukket med rødt uld. Model 4410. Formgivet 1957. Udført hos Fritz Hansen.
Litteratur: Mobilia 1957.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering